paintservice

دپارتمان تخصصی رنگ آمیزی

فهرست مطالب

کامل رنگ شکیبا(کملیون پینت)

معرفی شرکتشرکت کامل رنگ شکیبا با هدف تولید انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی ، اتومبیلی ، دریایی ، ترافیکی ، ساختمانی ، کفپوش و انواع تینر در سال 1371 در کیلومتر 22 جاده مخصوص کرج با دریافت مجوز از صنایع استان تهران تاسیس گردیده است.

با توجه به نوع نگارش و دیدگاه مدیران و اعتقاد به خرد جمعی و انجام کار کارشناسی و با بهره گیری از امکانات آزمایشگاهی ، کمک متخصصین کارآمد و با استفاده از دانش فنی روز موفق به تولید و عرضه انواع رنگ ها در زمینه های مختلف گردید.

در سال 1388 مدیران ارشد شکیبا ایجاد یک واحد تولیدی با استفاده از تکنولوژی های برتر ( در پروسه تولید و نیز تکنولوژی نانو ) را سرلوحه کار خود قرار داده و در جهت تحقق این مهم اقدام به طراحی و ساخت کارخانه ای به مساحت 10000 متر مربع در شهرک صنعتی عباس آباد در حد فاصل تهران – سمنان نمود و در سال 1390 با توان تولیدی روزانه 25 تن انواع رنگ های صنعتی به بهره برداری رسید.

شرکت رنگ سازی شکیبا با سرلوحه قرار دادن شعار تولید و تحقیق و توسعه در کنار هم امیدوار و مصمم است که با ارائه کیفیت بهتر و محصولات جدیدتر در خدمت صنایع داخلی و خارجی باشد.

رنگ صنعتی یکی از کاربردی ترین محصولاتی است که در طراح و تولید انواع کالا و تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، تنوع و کیفیت این رنگ ها یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی محصول خواهد بود و همین امر سبب تولید انواع رنگ صنعتی در سطوح کیفیتی مختلف شده است.

در واقع می توان گفت که برخی کارخانه های تولید رنگ ساختمانی و صنعتی برای اینکه بتوانند از همه نظر مشتریان خود را ساپورت و پشتیبانی نمایند، انواع رنگ را با کیفیت و مقاومت مختلف تولید و با قیمت متفاوت به بازار عرضه می کنند.

عوامل دیگری نیز در کیفیت انواع رنگ های صنعتی دخیل هستند که هر یک از آن ها به نحوی می توانند عامل شاخصی در قیمت تمام شده محصول داشته باشند، چرا که معمولا رنگ ها پوشش دهی قوی بر روی تجهیزات خواهد داشت و از این رو کیفیت رنگ می تواند تضمین کننده لایه اولیه کالا باشد و به نحوی یک لایه ی محافظتی به حساب می آید.

کاربرد های رنگ صنعتی

رنگ صنعتی

ممکن است تصور کنید که رنگ ها تنها می توانند نقش تزئینی داشته باشند و هیچ تاثیر در حفاظت از تجهیزات و محصولات نداشته باشند، این ذهنیت اشتباه از تجربه های پیشین نشات می گیرد و لازم است که آن ها را کنار بگذارید.

در سال های اخیر مکانیزم طراحی و تولید انواع رنگ ها به سمتی سوق داده شده که در کنار جلوه و نمای بیرونی ، نقش یک محافظ و پوشش دهنده را نیز ایفا نماید.

البته دقت داشته باشید که هر نوع پوشش دهنده ای بر اساس مواد خام اولیه دارای کیفیت و عملکرد متفاوتی است که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

کاربرد های رنگ صنعتی

بدون شک رنگ های صنعتی یکی از پرکاربرد ترین تولیداتی هستند که در صنایع متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد، از کاربرد در پوشش دهی انواع تجهیزات ساختمانی و کشاورزی گرفته تا طراحی و رنگ آمیزی سایر وسایل معماری و ساخت و ساز همگی به انواع رنگ صنعتی وابستگی دارند.

انواع پوشش دهنده های رنگی

با توجه به کاربرد های عنوان شده دریافتید که انواع رنگ صنعتی می توانند در تولیدات متنوع مورد استفاده قرار بگیرند از این رو لازم است با انواع پوشش دهنده ها نیز آشنا شوید چرا که هر یک از این پوشش دهنده ها به دلیل مواد خام اولیه دارای کیفیت و عملکرد متفاوتی هستند.

زینکریچ اپوکسی

زینکریچ اپوکسی

همانطور که عنوان شده رنگ ها نقش پوشش دهی را ایفا می کنند و می توانند به نوعی کم و کاستی های تجهیزات را تا حدی جبران نمایند.

زینکریچ اپوکسی یکی از انواع رنگ صنعتی است که مواد اولیه آن از گرد روی می باشد و نقش مهمی در پوشش دهی انواع فلزات ایفا می کند.

عملکرد زینکریچ اپوکسی به این گونه است که گرد روی بر روی قسمت های فرسوده و خوردگی قرار می گیرد و نقص ایجاد شده را برطرف می سازد.

زینکریچ اپوکسی یک انتخاب ایده آل برای پوش دهی انواع فلزات است و معمولا با داشتن کیفیت و قدرت بالا انتخاب اول به حساب می آید.

در توضیحات بیشتر می توان این گونه عنوان نمود که زینکریچ اپوکسی در دو نوع ارگانیک و غیر ارگانیک طراحی و تولید می شود که تفاوت این دو در نحوه استفاده از آن است.

در روش ارگانیک با به کار گیری ابزارآلاتی همچون برس یا غلتک زینکریچ اپوکسی بر روی فلز قرار می گیرد، این در حالی است که رنگ غیر ارگانیک به واسطه اسپری کردن گرد روی را در سطح کار پخش می کند و از چسبندگی بیشتری برخوردار خواهد بود، چرا که از مهم ترین دلایل استفاده از زینکریچ اپوکسی می توان به قدرت چسبندگی زیاد آن اشاره کرد که امکان محافظت به روش بازدارنده و کاتدی را فراهم می سازد.

زینکریچ اپوکسی پلی امید بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید طراحی و فرموله گردیده است.

این آستری کلیه خواص عمومی رزین های اپوکسی از قبیل چسبندگی عالی ، دوام ، سختی و خواص محافظتی را دارا میباشد.

این محصول یکی از مهمترین آستری های شناخته شده است و از آنجا که بخش عمده ای از فرمولاسیون این رنگ را پودر روی تشکیل میدهد ، در صورت آسیب دیدن فیلم رنگ حفاظت کاتدی ایجاد شده و از گسترش خوردگی و خرابی سطح فلز جلوگیری مینماید.

این آستری به سرعت خشک شده و پس از مدت کوتاهی آماده اعمال لایه بعدی میشود.

اجرای لایه بعدی در فاصله زمانی توصیه شده توسط سازنده الزامی است بدیهی است در صورت طولانی شدن فاصله زمانی اعمال لایه بعد یا آلوده شدن سطح آستری پس از اعمال آن به منظور ایجاد چسبندگی بیشتر و حذف لایه سست شده ، سطح باید به شکل مناسب ( حلال شویی و … ) فعال و آماده رنگ آمیزی شود.

رزین پلی اورتانی

رزین پلی اورتان

رنگ صنعتی تنها در مواد ساده ای که همه ما دیده ایم خلاصه نمی شود، بلکه با ایجاد ترکیبات شیمیایی به نوعی برطرف کننده نواقص برخی تجهیزات نیز به حساب می آیند.

رزین پلی اورتانی یکی دیگر از انواع رنگ صنعتی است که به دلیل داشتن چسبندگی بالا و غیر محلول بودن در آب یک انتخاب ایده آل برای رفع نواقص و چسباندن تجهیزات شکسته و جدا از هم می باشد.

لازم به ذکر است که پلی اورتانی ماده ای است که در شرایط محیطی متفاوت واکنش های مختلفی دارد و در برخی از شرایط به سختی سنگ خواهد شد.

رزین آلکیدی کوره ای

رزین آلکیدی کوره ای

از دیگر نمونه های رنگ صنعتی می توان رزین آلکیدی کوره ای را نام برد که با داشتن ویژگی های منحصر به فرد یکی دیگر از کاربردی ترین تولیدات کارخانجات رنگ سازی به حساب می آید.

در توضیحات تکمیلی این محصول می توان به ترکیبات آن اشاره کرد که شامل روغن، پلی ال و آنیدرید است و با داشتن قابلیت انعطاف پذیری و مقاومت نسبی در برابر نور و باد یک انتخاب ایده آل به شمار می رسد.

رزین اکریلیک

رزین اکرلیک

تنوع پوشش دهنده ها به اندازه ای است که می توانید برای تجهیزات مختلف از رنگ های صنعتی متفاوتی استفاده نمایید، رزین اکریلیک یکی از پوشش دهنده های پلیمری است که از ترکیب اسید متاکریلیک و دیگر مشتقات تولید شده و در برابر واکنش های بیرونی از مقاومت شیمیایی فوق العاده ای برخوردار است.

عوامل زیادی در کیفیت و عملکرد این مواد تاثیر گذار است که از مهم ترین آن ها می توان به نحوه توزیع وزن مولکول دمای انتقال و میانگین وزن پلیمر ها اشاره کرد.

در نهایت گفتنی است که این پوشش دهنده در انواع مختلف گرمانرم، اتصال متقاطع و لاتکس طراحی و تولید می شود که هر یک از انواع آن دارای عملکرد متفاوتی هستند.

نتیجه گیری
با توجه به مطالب عنوان شده لازم به ذکر است که کیفیت و دوام رنگ صنعتی و دیگر پوشش دهندگی ها به تولید و توزیع کننده آن نیز وابسته است.

علاوه بر آن در زمان رنگ آمیزی نیز می بایست اصول اولیه و ثانویه به درستی رعایت شود تا در نهایت خروجی مورد پسندی در اختیار مشتری قرار بگیرد.

دپارتمان تخصصی رنگ آمیزی پینت سرویس به عنوان یکی از شاخص ترین مراکز در این زمینه با داشتن فعالیت های گسترده و قابل قبول یکی از مجموعه های تخصصی است که در زمینه نقاشی و رنگ آمیزی فعالیت های مستمر و مفید داشته است.

همزمان با آشنایی با این مجموعه می توانید از مشاوره های رایگان و بررسی کیفیت و نوع عملکرد آن نیز بهرمند شوید.

راه ارتباطی

برای مشاوره رایگان لطفا اطلاعات تماس خود را ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.