paintservice

دپارتمان تخصصی رنگ آمیزی

فهرست مطالب

اجرای رنگ ترافیکی نیاز به رعایت مجموعه اصول و قواعد خاصی دارد تا بتوان در سریعترین زمان ممکن به نتایج دلخواه خود دست یافت.

اجرای رنگ ترافیکی

اجرای رنگ ترافیکی

از رنگ های ترافیکی عمدتاً برای رفع نیازمندی های ترافیکی استفاده می شود.

این پوشش ها در حال حاضر درسطح گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند و لازم است بدانید در دو رنگ ترافیکی سرد و رنگ ترافیکی گرم موجود بوده و مورد استفاده قرار می گیرند.

از عمده مصارف رنگ های ترافیکی می توان به سطوح بتنی و آسفالت اشاره نمود که در حال حاضرنمونه‌های بسیاری از آنها قابل مشاهده می باشند.

امروز شهرداری ها و پیمانکاران ترافیکی به صورت ممتد از این رنگ های ترافیکی استفاده می کنند تا بتوانند خط کشی های محوری خیابان ها را انجام داده و شرایط نرمالی را برای رانندگان رقم بزنند.

در راستای اجرای رنگ ترافیکی باید پیمانکاران ترافیکی مربوط به شهرداری های هر شهر و یا سازمان های ترافیک وارد عمل شده و این سری اعمال را برای سطح شهری انجام دهند.

این نکته را نیز فراموش نکنید که برای پروژه های بین شهری اداره راه وظیفه اجرای این رنگ ها را بر عهده دارد.

با مطالعه مطالبی که بیان شد ممکن است شما نیز با این پرسش که این رنگ ها چه ویژگی هایی دارند مواجه شده و یا درباره چگونگی اجرای رنگ های ترافیکی کنجکاو شوید.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا طی این نوشتار به بررسی این امر پرداخته و اصول اجرای این رنگ ها را دراختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با اطلاعات بیشتری اقدام به این قبیل فعالیت ها نمایید.

از شما میخواهیم جهت کسب اطلاعات بیشتر تا انتها ما را همراهی کنید.

انواع رنگ ترافیکی

انواع رنگ ترافیکی

برای اجرای رنگ های ترافیکی انواع مختلفی از این رنگ ها در نظر گرفته شدند که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و برای شرایط متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

از انواع مختلف این رنگ ها می توان به رنگ های ترافیکی سرد و رنگ های ترافیکی گرم اشاره نمود ‌که دانستن ویژگی های بارز هرکدام می تواند به شما کمک های بسیاری نماید تا بتوانید با دید بازتری مجموعه نیازمندی های خود را برآورده نمایید.

ویژگی های بارز رنگ های ترافیکی سرد

استفاده از رنگ های سرد پیچیدگی چندانی به همراه ندارد.

شما برای ترکیب و مخلوط نمودن اجزای این سری رنگ ها نیازی به دماهای بالا ندارید ‌بلکه می‌توانید به صورت سرد نیز این رنگ ها را مورد استفاده قرار داده واز قابلیت های بی نظیر آن ها بهره مند شوید.

به طور معمول از رنگ های ترافیکی سرد برای پروژه هایی همچون خط کشی خیابان ها استفاده می گردد

این رنگ ها به صورت ممتد و یا منقطع انجام می شوند در واقع می توان گفت این سری رنگ های ترافیکی بهترین گزینه برای پروژه ‌های جاده‌ای در داخل و خارج شهرها به شمار می روند.

در حال حاضر نمونه های مختلفی از رنگ های ترافیکی سرد را می توان مشاهده نمود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند.

اگر بخواهیم به طور اجمالی این رنگ ها را معرفی کنیم می توان به رنگ های ترافیکی برپایه رزین های کلر، رنگ های ترافیکی برپایه رزین های اکریلیک ترموپالستیک ، رنگ ترافیکی اکریلیک دوجزئی ، رنگ ترافیکی پلی یورتان دوجزئی و رنگ ترافیکی اپوکسی دوجزئی اشاره نمود.

هر کدام از این رنگ ها مصارف خاص خود را داشته و در شرایط متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های بارز رنگ های ترافیکی گرم

حال که با ویژگی های رنگ ترافیکی سرد در راستای اجرای رنگهای ترافیکی آشنا شدید قصد داریم تا به تشریح ساختار و ویژگی های مربوط به رنگهای ترافیکی گرم بپردازیم.

ساختار این مجموعه رنگ ها به گونه ای است که شما برای ترکیب و ساخت رنگ باید دمای اجزای مورد نظر خود را تا حد مشخصی بالا برده و سپس بر روی آسفالت پیاده سازی کنید.

با توجه به این ویژگی می‌توان گفت رنگ های ترافیکی گرم می توانند در سریع ترین زمان ممکن خشک شوند پس برای مسیرهایی همچون اتوبان ها و بزرگراه ها مناسب هستند زیرا این مسیرها تردد بسیار بالایی داشته و نیاز مبرمی نیز به این رنگ ها دارند.

تفاوت رنگ های ترافیکی

تنها تفاوتی که میان رنگ های ترافیکی سرد و گرم وجود دارد در نحوه اجرای آن هاست و لازم است بدانید هر دوی این رنگ ها برای خط کشی جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ های گرم به این دلیل سریع تر خشک می شوند بهترین گزینه برای مسیرهای پرتردد بوده و معمولا به سه روش اسپری ، اکستروژن و اسکرید بر روی سطح جاده ها اجرا می شوند.

رنگ های ترافیکی سرد نیز در نمونه های مختلفی موجود بوده و شما می توانید برحسب نیاز خود آن ها را تهیه کنید.

از مهم ترین انواع این رنگ ها می توان به رنگ ترافیکی هیدروکربنی ، رنگ ترافیکی اپوکسی گرم و رنگ آلکیدی گرم اشاره نمود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

ویژگی رنگ های ترافیکی

ویژگی رنگ های ترافیکی

در راستای اجرای بهتر رنگ های ترافیکی لازم است با مجموعه ویژگی های کلی این رنگ ها نیز آشنا شوید.

از مهم ترین ویژگی های این رنگ ها می توان موارد زیر را نام برد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

• خشک شدن در سریع ترین زمان ممکن

• مقاومت سایشی بالای رنگ های ترافیکی

• مقاومت جوی بالای رنگ های ترافیکی و استخری

• چسبندگی بالای رنگ های ترافیکی بر روی سطح آسفالت و بتن

پارامترهای مهم رنگ های ترافیکی

علاوه بر ویژگی هایی که در بخش های قبل به آن ها اشاره شد رنگ های ترافیکی پارامترهای مشخصی نیز دارند که می توانند به شما در انتخاب و اجرای رنگ ترافیکی کمک های شایانی نمایند.

این پرامترها به شرح زیر می باشند.

• قدرت ماده فرار ترافیکی و میزان مواد فرا رنگ ترافیکی

• دانه بندی ذرات رنگ ترافیکی با قابلیت رقیق شدن تینر توصیه شده سازنده رنگ ترافیکی

• قدرت پوشانندگی یک لیتر از رنگ ترافیکی و رنگ بندی ظاهری یا فام رنگ ترافیکی

• انعظاف پذیری رنگ های ترافیکی و مقاومت در برابر آب و سایش رنگ های ترافیکی

نحوه اجرای رنگ ترافیکی

نحوه اجرای رنگ ترافیکی

روش های مختلفی برای اجرای رنگ های ترافیکی وجود دارد که هرکدام براساس شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

از مهم ترین روش های این امر می توان به روش دستی ، اسپری و اکستروژن اشاره نمود که در ادامه به تشریح هرکدام خواهیم پرداخت.

اجرای رنگ ترافیکی به روش اسپری

اجرای رنگ ترافیکی به روش اسپری یکی از پرکاربردترین روش ها به شمار می رود که در حال حاضر نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار این روش به گونه ای که با استفاده از ماشین آلات خاصی رنگ ها را بر روی سطح زمین اسپری می کنند و لازم است بدانید ضخامت رنگ های اعمال شده بر روی زمین با استفاده از این روش بالا نیست.

اجرای رنگ ترافیکی به روش اسکرید

دومین روشی که قصد داریم تا در این نوشتار به بررسی آن بپردازیم با عنوان اسکرید شناخته می شود که طی آن مخلوط رنگ مذاب شده به طور یکنواخت بر روی سطح زمین پخش می شوند.

این رنگ به دلیل گرم بودن در سریع ترین زمان ممکن خشک شده و چسبندگی بسیار بالایی نیز دارد.

علاوه بر مطالبی که بیان شد شما با این روش قدر خواهید بود تا اعمال رنگ خود را با ضخامت های بالایی انجام دهید.

شما میتوانید خدمات اجرای رنگ ترافیکی خود را به دپارتمان تخصصی رنگ آمیزی پینت سرویس با بیش از 2 دهه تجربه بسپارید تا توسط افراد متخصص و ماهر این امر به بهترین نحو ممکن انجام شود.

♥ برای سفارش خدمت از مجموعه پینت سرویس کلیک کنید ♥

راه ارتباطی

برای مشاوره رایگان لطفا اطلاعات تماس خود را ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.